| CUS | |
| poniedziałek - piątek | 7:30 - 15:30 |
| BOM | |
| poniedziałek | 8:00 - 17:00 |
| wtorek - piątek | 8:00 - 15:00 |
| CUS | |
| poniedziałek - piątek | 7:30 - 15:30 |
| BOM | |
| poniedziałek | 8:00 - 17:00 |
| wtorek - piątek | 8:00 - 15:00 |
3 czerwca 2026
Opublikowano: 8 maja 2026 | 14:59
Kwiecień był miesiącem pełnym spotkań, warsztatów, integracji i aktywności dla tarnowskich seniorów. Zarówno uczestnicy Klubu Senior+, Dziennego Domu Senior +, jak i Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej aktywnie spędzali czas, rozwijali swoje pasje oraz dbali o zdrowie i dobre samopoczucie. Bogata oferta zajęć pozwoliła seniorom nie tylko zdobywać nową wiedzę i umiejętności, ale także budować relacje i wspólnie cieszyć się codzienną aktywnością.
Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej
W kwietniu we wszystkich klubach działających w ramach pięciu Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej odbywały się liczne zajęcia integracyjne, edukacyjne, artystyczne i sportowe. Seniorzy chętnie uczestniczyli w warsztatach, spotkaniach medycznych, terapii śmiechem, zajęciach teatralnych oraz wydarzeniach integracyjnych.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także wycieczki krajoznawcze, spacery oraz spotkania historyczne i prozdrowotne. Uczestnicy rozwijali swoje pasje podczas zajęć plastycznych, rękodzielniczych, wokalnych, językowych i szachowych. Nie zabrakło również warsztatów kulinarnych oraz wydarzeń kulturalnych, takich jak wizyty w muzeach, kinie czy na targach.
Seniorzy aktywnie dbali także o swoją kondycję fizyczną, uczestnicząc w zajęciach ruchowych takich jak tai-chi, zumba, pilates, aerobik, nordic walking, taniec liniowy oraz ćwiczenia w basenie. Wszystkie działania sprzyjały integracji, aktywizacji społecznej oraz poprawie kondycji fizycznej i psychicznej uczestników.
Klub Senior+
Kwiecień w Klubie Senior+, upłynął pod znakiem aktywności, edukacji i wspólnego spędzania czasu. Seniorzy uczestniczyli w różnorodnych warsztatach kulinarnych i artystycznych, spotkaniach integracyjnych oraz wyjściach do kina.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania edukacyjne prowadzone przez jedną z uczestniczek Klubu, poświęcone właściwościom mniszka lekarskiego oraz rokitnika. Seniorzy mogli nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale również spróbować produktów przygotowanych z tych roślin.
W ramach cyklicznych zajęć odbyło się także międzypokoleniowe spotkanie z przedstawicielami Studenckiego Punktu Konsultacji Cyfrowych, podczas którego rozmawiano o bezpieczeństwie w sieci i korzystaniu z nowych technologii.
Nie zabrakło również zajęć wspierających pamięć, koncentrację oraz sprawność manualną. Seniorzy rozwiązywali różnorodne zadania dostosowane do swoich możliwości, a także wykonywali prace artystyczne rozwijające kreatywność i sprzyjające wyciszeniu.
Uczestnicy Klubu Senior+ odwiedzili również Dzienny Dom Senior+ w Tarnowie, gdzie wspólnie spędzili czas przy muzyce i tańcu. Dużo radości przyniosły także zajęcia w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, podczas których seniorzy poznawali nowości wydawnicze i uczestniczyli w przygotowanych zabawach i aktywnościach.
Seniorzy dbali także o estetykę swojego otoczenia – troszczyli się zarówno o wystrój Klubu, jak i o ogród, dając piękny przykład aktywności społecznej i integracji.
Dzienny Dom Senior+
W Dziennym Domu Senior+ w Tarnowie kwiecień był miesiącem pełnym energii, kreatywności i wspólnych działań. W ramach treningów kulinarnych uczestnicy przygotowali świąteczne śniadanie, gotowali sycące zupy oraz piekli pyszne ciasta.
Seniorzy regularnie dbali również o swoją sprawność fizyczną podczas zajęć kinezyterapii, które pomagały utrzymać dobrą kondycję i samopoczucie.
Podczas terapii zajęciowej powstawały wyjątkowe prace rękodzielnicze – obrazy, rysunki na szkle, łapacze snów, kompozycje kwiatowe oraz kwiaty z krepiny. Każda z prac była niepowtarzalna i stanowiła wyraz kreatywności uczestników, zdobiąc zarówno pracownię, jak i wspólne przestrzenie Domu.
Nie zabrakło także ćwiczeń umysłowych i dobrej zabawy. Seniorzy trenowali pamięć i spostrzegawczość podczas gier, takich jak Remik czy Rummikub, a także mierzyli się w „pojedynkach na litery”.
W kwietniu Dzienny Dom Senior+ gościł również uczestników Klubu Senior+ oraz zespół taneczny „TO AIDA”. Wspólna biesiada sprzyjała integracji, rozmowom i budowaniu relacji. Radosna atmosfera oraz energia uczestników po raz kolejny pokazały, że wiek to tylko liczba.














































