Program ,,Zajęcia klubowe w WTZ’’ realizowany jest na podstawie:
art. 47 ust. 1 pkt 4a ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 44)
programu ,,Zajęcia klubowe w WTZ’’ - uchwała nr 7/2018 Rady Nadzorczą PFRON z dnia 12 czerwca 2018 r.
procedury realizacji programu ,,Zajęcia klubowe w WTZ’’ – załącznik do uchwały nr 41/2018 Zarządu PFRON z dnia 26 czerwca 2018 r.
Adresatami programu są podmioty prowadzące warsztaty terapii zajęciowej. Pomoc finansowa w ramach programu udzielana jest adresatom programu ze środków PFRON przez samorząd powiatowy, który przystąpił do realizacji programu.
Warunkiem uczestnictwa w programie, w tym warunkiem uzyskania pomocy finansowej w ramach programu, jest nieposiadanie wymagalnych zobowiązań wobec:
PFRON, w tym nieposiadanie zaległości w obowiązkowych wpłatach na PFRON;
Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i/lub Urzędu Skarbowego;
innych organów i instytucji wykonujących zadania z zakresu administracji publicznej.
Celem programu jest wsparcie osób niepełnosprawnych w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym i zawodowym poprzez prowadzenie przez warsztaty terapii zajęciowej zajęć klubowych jako zorganizowanej formy rehabilitacji.
Beneficjentami programu są:
osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), które były uczestnikami WTZ i opuściły go w związku z podjęciem zatrudnienia,
osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), znajdujące się na prowadzonej przez podmiot prowadzący WTZ liście osób (o której mowa w art. 10f ust. 2a ustawy o rehabilitacji), których zgłoszenie do uczestnictwa w warsztacie zostało zatwierdzone i które nie rozpoczęły terapii w WTZ.
Wnioski przyjmowane są w dwóch turach:
pierwsza tura naboru wniosków dla zajęć klubowych, które odbywać będą się przez pełen okres realizacyjny, tj. od dnia 1 lutego do dnia 31 stycznia kolejnego roku kalendarzowego, przyjmowane są w terminie od dnia 15 października do dnia 16 listopada w roku kalendarzowym poprzedzającym rok realizacji programu.
druga tura naboru wniosków dla zajęć klubowych, które mają zostać uruchomione i prowadzone w drugiej połowie roku realizacyjnego tj. od dnia 1 sierpnia do dnia 31 stycznia danego roku realizacyjnego, oraz w przypadku WTZ prowadzących zajęcia klubowe, w których od momentu zakończenia terminu pierwszej tury naboru wniosków zwiększyła się liczba uczestników, przyjmowane są w terminie od 5 maja do dnia 15 czerwca danego roku.
Wnioski o dofinansowanie w ramach programu można składać w Centrum Usług Społecznych w Tarnowie, ul. Goldhammera 3, III piętro, pok. 312.
Szczegółowe informacje na temat programu „Zajęcia klubowe w WTZ” można uzyskać pod nr tel. 14 688 21 21
Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są na stronie www.pfron.org.pl
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.